image description

בוטוקס או חומצה היאלורונית?

איך זה לעבור טיפול הקפאת שומן ? תוך כמה זמן נראה תוצאות והאם הן קבועות?

 

מה זה בעצם הקפאת שומן?

הקפאת שומן משווקת היום במספר שמות שונים: המסת שומן או הצרת היקפים בקור. טכנולוגיה זו יחסית חדישה בתחום האסתטיקה שפותחה באזור שנת 2011 ומאז תפסה תאוצה ברחבי העולם. הרעיון הכללי אומר שעל ידי שימוש בקור קיצוני על מאגרי שומן עיקש בגוף, ניתן יהיה לפרק את השומן בלי לפגוע ברקמה מסביב. כך בעצם לבצע הורדה מקומית של אחוזי שומן בעשרות אחוזים, מה שמתבטא בירידה יחסית קטנה יותר של אחוזי השומן בשאר הגוף. 

כיום הקפאת שומן נחשבת להליך הסטנדרטי להצרת היקפים בצורה שאינה פולשנית (לעומת שאיבת שומן). ההליך עצמו הינו פשוט, אינו דורש הכנה מקדימה ו\או זמן החלמה. ההליך כן דורש מהלקוח\ה לשבת במשך 50-60 דקות כאשר הם מחוברים לידיות המכשיר. בזמן זה כל ידית מבצעת הקפאה מקומית של האזור והורגת את תאי השומן (בהמשך נגיע להסבר הטכני). בזמן הטיפול הלקוחות יכולים להרגיש חופשי להזיז את  הידיים והראש, לדבר בטלפון או לצפות בטלויזיה… ההליך עצמו מאוד פשוט ומהיר מאוד. טיפול זה הפך להיות הטיפול הנבחר להצרת היקפים בגלל קלות הטיפול וחוסר זמן ההחלמה.

 

אז איך זה עובד?

תאי השומן הנמצאים תחת השכבה התחתונה של העור (ההיפודרמיס) נקראים שכבת השומן התת-עורית. תאי שומן אלו יותר רגישים לשינויים קיצוניים בטמפרטורות מאשר תאים אחרים בגוף (תאי עור, שריר וכ'ו). לכן, קירור קיצוני של האזור גורם לטמפרטורה של תאי השומן לרדת מתחת ל 7°C-, בטמפרטורה זו גוף התא מתחיל להתפרק – דבר המתבטא בהרג התא. בנוסף, אפקט הקור מצר את כלי הדם ומכניס את התאים האזור למצב של היפוקסיה נקודתית וגם גורם למוות תאי השומן – כל תהליך זה נקרא בצורתו הכללית אפופטוזה (מוות תאי מתוכנן). 

ידיות הקירור של המכשירים מגיעים לרוב עם אופצייה לואקום מקומי. הידית "שואבת" את העור עם השומן לידית כדי להגדיל את שטח הפנים של הטיפול ולדאוג לכך שהתוצאה תהיה אחידה וסימטרית (כך לא רואים שהמטופל עבר טיפול להצרת היקפים בצורה של הידית, ואזור שלם מאבד את אחוזי השומן). לאחר מכן הידית מתחילה לרדת בהדרגתיות לטמפרטורה של 10°C- בצורה שאינה מכאיבה למטופל, תהליך זה אורך כדקה ולאחר מכן נותר רק להמתין.

לאחר הטיפול הראשון, תאי השומן באזור הטיפול עברו מוות-תאי ובנקודה זו הגוף מתחיל לפנות אותם דרך מערכת השתן. תהליך פינוי זה נמשך עד שלושה חודשים, אך תוצאות נראות כבר לאחר 4 שבועות מהטיפול הראשון. ניתן לזרז את התהליך על ידי שמירה על סדר ארוחות קבוע ביום (כדי לזרז את חילוף החומרים), ספורט ואורח חיים בריא. 

 

האם הטיפול בטוח?

כן. הקפאת שומן נחשב לאחד הטיפולים הסלחניים ביותר בשוק. במחקרים קליניים שנעשו ב6 שנים האחרונות, נבדקו כ-2000 אנשים במספר מחקרים שונים ולא הצליחו למצוא באף מחקר תופעות לוואי קבועות… כדי למזער את הסיכוי לתופעות לוואי, יש לוודא התאמה רפואית לפני הטיפול ולספר למטפל על כל העבר הרפואי. בנוסף יש לוודא כי המטפל עבר הדרכה ומסומך להשתמש במכשיר. לאחר הטיפול ניתן להרגיש בכאב מקומי, אלחוש באזור הטיפול, גירוד מתחת לעור ואדמומיות. בנוסף, שטף דם או סימני חבורה יכולים להופיע ולהעלם תוך 10-14 ימים מהטיפול. יש לציין כי כל תופעות הלוואי אינן קבועות וחלקן נדירות ולא מתרחשות אצל רוב המטופלים. גם כאשר מופיעות תופעות לוואי, זה לא משפיע על חיי היום-יום. 

 

למי זה מתאים?

הטיפול מתאים לכל אדם בריא. אך נקודה שרוב המטפלים עוקבים אחריה היא לתת טיפול לאנשים בריאים עם BMI בטווח תקין, אשר סובלים ממאגרי שומן עיקר. אנשים אשר סובלים מעודף משקל יקבלו תוצאה שפחות ניכרת לעין. בנוסף, לפעמים עודף משקל נובע מבעיות בריאותיות ממגוון סוגים, ולכן יש לבדוק התאמה במכון הטיפול לפני רכישה. 

 

מהלך הטיפול:

1.ניקוי אזור הטיפול בעזרת מגבון לח
2.הנחת פד גזה מהול בחומר מונע קיפאון על אזור הטיפול
3.הנחת ידית הטיפול על האזור
4.מחכים 50-60 דקות
5.מורידים את ידיות הקירור ומבצעים עיסוי מקומי 60 שניות
6.סיימנו! עכשיו רק נשאר לחכות כ-4 שבועות עד שנראה תוצאות במראה. אחרי שלושה חודשים ניתן יהיה להבחין בתוצאות אופטימליות ואף ירידה במשקל.

ניתן לבצע כמות בלתי מוגבלת של טיפולי הקפאת שומן על אזור מסוים, אך לרוב לא מבצעים מעל 4 מאחר והטיפול מאבד מיעילותו ככל שאחוזי השומן יורדים באזור הטיפול. 

 

המכשיר:

לי דניאלס הינה יבואנית של מספר מכשירי הקפאת שומן המשווקים בישראל תחת מספר שמות. בין המכשירים: Cryoliposculpt, FusioMed, CoaxMed. מכשירים אלו הינם מכשירים ייעודיים להקפאת שומן. מכשירי לי דניאלס מגיעים עם אישור משרד הבריאות האיטלקי, אישור האיחוד האירופאי CE ואישור מכון התקנים הישראלי. 

 

צפו למטה בסרטון המראה טיפול במכשיר ה FusioMed

צור קשר  לי דניאלס בע"מ
  המדע 6, הרצליה פיתוח | 4673340
  טלפון: 03-6991900
  פקס: 03-6991800

  info@leedaniels.co.il
  Friend us on Facebook | תהיו חברים שלנו בפייסבוק!

  developer logo
  עיצוב אתר: משק 8

  צור קשר

  יש לך שאלה? נשמח לעזור צור קשר
  דילוג לתוכן